Zespół Szkół Samochodowych - logo
s7
s5
s4
bb 1

Aktualności

FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO2024-06-24

Zapraszamy na fotorelację pani Marty Jońskiej z uroczystości zakończenia roku szkolnego 2023/2024.

*2024-06-19

Miło nam donieść, że do Naszej szkoły dotarł certyfikat potwierdzający otrzymanie przez Zespół Szkół Samochodowych w Toruniu tytułu ZŁOTEJ SZKOŁY NBP IV edycji ogólnopolskiego programu ZŁOTE SZKOŁY NBP. Ponadto otrzymaliśmy statuetkę potwierdzającą zakwalifikowanie się do ZŁOTEJ SETKI szkół, które wykonały najlepiej zadania tegorocznej edycji. Zdobycie tytułu było by niemożliwe gdyby nie Panie: Justyna Litmanowska i Ewa Słupczewska.

WSPÓŁPRACA Z POLITECHNIKĄ BYDGOSKĄ – II MIEJSCE W KONKURSIE EWIM2024-06-12

W dniu 11.06.2024 na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich odbył się finał konkursu III edycji eWIM - "Projektuj i buduj z nami pojazd elektryczny". Organizatorem konkursu był Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej, którego dziekanem jest prof. dr hab. Piotr Aleksandrowicz, a koordynatorem wydarzenia była mgr inż. Dominika Płaczek. Zespół Szkół Samochodowych reprezentowali uczniowie klasy 3TM/5: Jakub Kaczmarek i Adam Wróblewski i Kamil Głowacki pod kierunkiem mgr inż. Cezarego Berenta. Uczniowie w ciągu roku szkolnego 2023/2024 zbudowali pojazd elektryczny, który wziął udział w konkursie. Oceniany był wygląd pojazdu oraz szybkość pokonywania wytyczonego toru. W końcowej klasyfikacji zajęliśmy II miejsce na 30 uczestniczących szkół z woj., kujawsko – pomorskiego oraz Szczecina i Gdańska.

*2024-06-10

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski postanowił zagospodarować wnękę na pierwszym piętrze, w związku z czym malowaliśmy murale tematyczne "Wariacje na temat opony". Dokumentację fotograficzną i opis projektu wysłaliśmy na konkurs wydawnictwa Nowa Era "Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu". W ubiegłym tygodniu dotarły do nas dyplomy i certyfikat "Dobrze zaPROJEKTowana szkoła 2024". Murale zaprojektowali i wykonali pod kierunkiem p. Lidii Dragon i p. Dariusza Raczkowskiego: Oliwia Motoczyńska, kl.2aT, Amelia Dudek, kl.3aT, Natalia Pawłowska, kl.3aT, Bartosz Linowski, kl.1dBS.

ZŁOTE SZKOŁY NBP2024-06-08

Niezmiernie miło nam poinformować, że po raz drugi z rzędu Nasza szkoła zdobyła tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY NBP IV edycji ogólnopolskiego programu "Złote Szkoły NBP". Dodatkowo po raz drugi z rzędu (jako jedyni w Toruniu) znaleźliśmy się ZŁOTEJ SETCE szkół, które najlepiej wykonały zadania tegorocznej edycji. W nagrodę Narodowy Bank Polski przekaże nam nagrodę w wysokości 2000 złotych.