s5
s4

ROK SZKOLNY 2015/2016

SZKOLNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

Sensacyjnie zakończył się turniej o mistrzostwo szkoły w halowej piłce nożnej. Faworyt – dwukrotny złoty medalista poprzednich edycji turnieju – klasa 3a/z przegrała po wspaniałym finałowym meczu oraz serii rzutów karnych z reprezentacją 2c/T (w oficjalnym czasie gry był remis 3:3, a w karnych 3:1). Trzecie miejsce zajęła klasa 2a/T, która w „finale pocieszenia” zwyciężyła 6:2 z 1e/z. Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.
Medale z rąk organizatora – pana Arkadiusza Filara – otrzymali:

złote: 2c/T – Patryk Drążkowski, Michał Kukowski, Kevin Carstens, Wojciech Kiżewski, Mateusz  Świerczyński, Maciej Szczypiński, Łukasz Swoiński, Mateusz Liszkowski,

srebrne: 3a/z – Adam Czajkowski, Dawid wróblewski, Michał Nieduży,Mateusz Domagalski, Adrian Krzywdziński, Łukasz Mrugalski, Adrian Wódecki,

brązowe: 2a/T - Kamil Lubarski, Kamil Polański, Artur Karbowiński, Eryk Klyszcz, Bartosz Krygier, Miłosz Mroziński, Cezary Cisek, Dawid Wędołowski.

MICHAŁ KUKOWSKI REPREZENTANTEM POLSKI W FUTSALU

Uczeń naszej szkoły - MICHAŁ KUKOWSKI z klasy 2c/T - otrzymał powołanie do kadry narodowej U-19 w futsalu. Poniżej zamieszczamy krótką relację Michała z tego wydarzenia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesówyes

"Pierwsze dwa dni trenowaliśmy w Bielsku-Białej (dwa razy dziennie), gdzie ćwiczyliśmy grę w obronie, ataku, a na ostatnim treningu doskonaliliśmy stałe fragmenty gry.  Pomiędzy treningami mieliśmy możliwość skorzystania z pomocy fizjoterapeutów oraz odnowy biologicznej. W piątek wieczorem wyjechaliśmy do Czech, gdzie rozegraliśmy turniej GENERALI CUP, w którym uczesniczyły reprezentacje Węgier, Słowacji i Czech - a nasza drużyna zajęła w nim ostatecznie III miejsce.
Poziom turnieju był naprawdę wysoki. Atmosfera w drużynie była pozytywna. Pomimo tak krótkiego czasu drużyna szybko znalazła wspólny język na boisku jak i poza nim, wszyscy dostali szansę gry i pokazania się na parkecie. Było to moje pierwsze i bardzo profesjonalne zgrupowanie, z którego już wiele wyniosłem. Dzięki ciężkiej pracy w klubie mam zamiar wrócić na kolejne zgrupowanie."

HALOWI PIŁKARZE NOŻNI BRĄZOWYMI MEDALISTAMI MISTRZOSTW TORUNIA

Nasi halowi piłkarze nożni zajęli trzecie miejsce w Mistrzostwach Torunia Szkół Ponadgimnazjanych. Podczas turnieju odnieśli siedem zwycięstw, dwa  mecze zremisowali, a jeden przegrali - z faworytem turnieju - reprezentacją VIII LO. W zawodach wzięło udział 20 reprezentacji toruńskich szkół średnich.

Drużynę tworzyli: Adam Czajkowski (kapitan), Michał Kukowski, Jakub Wiśniewski, Adrian Nowicki, Mateusz Abramowicz, Kamil Błaszczyk, Łukasz Gładkowski, Jakub Soszka, Krzysztof Jagielski, Michał Nieduży, Krzysztof Olszak, Michał Piernik. Trenerem drużyny jest pan Arkadiusz Filar.

Gratulujemy!!!

NASI KOSZYKARZE BRĄZOWYMI MEDALISTAMI MISTRZOSTW TORUNIA!!!

Bardzo udanie zakończyli rozgrywki w Toruńskiej Lidze Koszykówki Szkół Średnich nasi koszykarze.  Po wielu tygodniach zmagań zajęli ostatecznie trzecie miejsce i z rąk organizatora turnieju odebrali brązowe medale. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom oraz ich trenerowi  - panu Michałowi Gardockiemu.

Drużynę tworzyli: Tomasz Barski - 3c/4, Jarosław Drapiewski - 3c/4, Radosław Ośmiałowski - 2e/4, Patryk Dejewski - 2c/4,  Paweł Michalski - 2e/4, Dominik Kwiatkowski - 3a/z, Remigiusz Komorowski - 2e/4, Kacper Hejnowicz  - 1b/4, Krystian Wawrowski – 1b/4.

WYNIKI ROZEGRANYCH SPOTKAŃ

ZSBlok – ZSSam 1:2     (25:20; 13:25; 10:15)
III LO – ZSSam 2:1     (22:25; 25:19; 15:13)
ZSSam – ZSMEIE 0:2     (12:25; 23:25)
ZSSam – VI LO 2:0     (25:14; 25:16)
I LO – ZSSam  0:2     (16:25; 18:25)
III LO – ZSSam 2:1     (27:25; 17:25; 15:6)

MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH

W czwartek 11 grudnia 2015r. odbył się turniej o mistrzostwo szkoły w szachach. Po wielu godzinach intensywnych zmagań jedynym niepokonanym zawodnikiem okazał się Paweł Mański z klasy 3a/4. Pozostałe miejsca na podium zajęli: Patryk Sutkowski (II miejsce) oraz Jakub Wiśniewski (III miejsce) - obaj z klasy 3c/4.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w turnieju o mistrzostwo naszego miasta.

UDANE ELIMINACJE NASZYCH PIŁKARZY NOŻNYCH

Bardzo udanie rozpoczęli rywalizcję o Mistrzostwo Torunia nasi piłkarze nożni. W eliminacyjnej fazie turnielu rozegrali trzy mecze i z 7 punktami zajęli pierwsze miejsce w grupie.

Oto wyniki naszej drużyny:

ZSSam – ZSMEiE. - 1:1
ZSSam – I LO - 4:0
ZSSam – VII LO - 2:0

W półfinałach, które odbędą się wiosną, rywalizować będą z X LO, V LO oraz ZSTechnicznych. Życzymy im kolejnych sukcesów i awansu do strefy medalowej.

Naszą szkołę reprezentowali: Adam Czajkowski - 3a/z (kapitan drużyny), Mateusz Domagalski - 3a/z, Michał Kukowski - 2c/4, Adrian Nowicki - 3b/4, Jakub Wiśniewski - 3c/4, Krzysztof Olszak - 2e/z, Jakub Soszka - 2a/z, Mateusz Kosztowny - 2e/4, Krzysztof Jagielski - 1b/4, Mateusz Abramowicz - 2b/4, Łukasz Gładkowski - 2b/4, Kamil Błaszczyk - 2b/4, Marcin Karpiński -1b/z, Jakub Jedynak - 1a/4, Seweryn Byszewski - 1a/4, Adrian Krzywdziński - 3a/z.

Trenerem drużyny jest pan Arkadiusz Filar.