• pl
  • en

Aktualności

„I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!”2015-11-23

W dniach 17 i 18 listopada w Zespole Szkół Samochodowych odbyła się rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych, którą poprzedziły spotkania informujące o tej akcji w klasach. Akcja skierowana była do wszystkich osób pełnoletnich.
Aby zostać potencjalnym dawcą komórek macierzystych wystarczyło wypełnić kartę wywiadu medycznego oraz pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

„HALLERIADA” W SAMOCHODÓWCE - OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 20152015-11-14

To najważniejsze święto narodowe obchodziliśmy w naszej szkole w dniu 12 listopada 2015. Uczniowie Bartosz Krygier i Dawid Witkowski przedstawili najważniejsze wydarzenia związane z walką Polaków o odbudowę państwa po I wojnie. Orkiestra szkolna pod batutą pana Jacka Kałamarskiego zagrała przepiękną wiązankę pieśni żołnierskich. Obejrzeliście filmik o „Halleriadzie” w Toruniu na Rynku Staromiejskim.

KONCERT ORKIESTRY Z OKAZJI OTWARCIA ZREWITALIZOWANEGO DWORCA GŁÓWNEGO W TORUNIU2015-11-14

12 listopada 2015r. Szkolna Orkiestra Dęta pod batutą pana Jacka Kałamarskiego rozpoczęła uroczystość otwarcia zrewitalizowanego Dworca Głównego. Po remoncie najważniejsza toruńska stacja nabrała życia, stała się bardziej nowoczesna, funkcjonalna i przyjazna dla podróżnych, z zachowaniem historycznego wyglądu i stylowych wnętrz.