• pl
  • en

Aktualności

MECZ TOLERANCJI O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA TORUNIA2019-11-16

14 października 2019 roku w Arenie Toruń, w ramach Toruńskiego Tygodnia Tolerancji,  rozegrano mecz siatkówki o puchar Prezydenta Miasta Torunia. Naprzeciw siebie stanęły zespoły złożone z samorządowców, pracowników Urzędu Miasta Torunia i UMK oraz zagranicznych studentów. W wydarzeniu tym wzięli udział również nasi uczniowie, którzy kibicowali w/w sportowym zmaganiom.

101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI2019-11-08

Dziś obchodziliśmy 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nasze obchody składały się z dwóch części. Najpierw uczniowie wraz z nauczycielami uroczyście odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego", następnie na sali gimnastycznej odbył się montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy 3A4 pod kierownictwem pani Anny Szymańskiej. Pieśni patriotyczne zaprezentowała szkolna orkiestra dęta pod batutą kapelmistrza pana Jacka Kałamarskiego.

BUNKIER 51- TORUŃSKA ARENA Z LASEROWYM PAINTBALLEM2019-11-08

7 listopada 2019r. uczniowie klasy 1c/5 (mundurowej), pod opieką p. Jarosława Piersy, brali udział w zajęciach zorganizowanych przez toruński Bunkier 51. Po szczegółowym przeszkoleniu przez instruktorów przeszli, mający ponad 550m2 , labirynt utrzymany w klimacie militarnym. Jak widać na zdjęciach - wykonanych przez Laurę Nowicką - nie tylko dobrze się bawili, ale i uzyskali niezłe wyniki.

FORT VII2019-10-30

29 października uczniowie klasy 3c4 mundurowej z opiekunami panią Ewą Słupczewską oraz panem Jarosławem Piersą wyruszyli na Fort VII, by dokonać prac porządkowych, zapalić symboliczną lampkę i złożyć kwiaty ku pamięci ofiar II wojny światowej.

„SZKOŁA PAMIĘTA”2019-10-26

Zespół Szkół Samochodowych włączył się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”Najbliższe dni to te,  w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

ROZGRYWKI PAINTBALLOWE KLAS MUNDUROWYCH2019-10-19

17 października 2019 roku uczniowie klas 3c4 i 2c4 (mundurowych), razem z panią Ewą Słupczewską, panem Michałem Gardockim oraz panem Jarosławem Piersą wybrali się na Paintball do Papowa Toruńskiego. Po przebraniu się w mundury, maski i dokładnym przeszkoleniu przez instruktora, uczniowie otrzymali markery i ruszyli w teren.

SUKCESY NASZYCH LEKKOATLETÓW2019-10-19

16 października odbyły się Mistrzostwa Torunia klas pierwszych w lekkoatletyce, w których udział brali uczniowie naszej szkoły. Dwóch z nich znalazło się na podium w pchnięciu kulą. Jakub Jankowski z klasy 1B/5 zdobył srebrny medal, a Michał Błotnicki z klasy 1B/BSg brązowy.

III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI KAROLA WOJTYŁY2019-10-16

16 października w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs Poezji Karola Wojtyły. Spotykaliśmy się, by – w ten artystyczny sposób- włączyć się obchody 19. Dnia Papieskiego, który w tym roku odbywał się pod hasłem "Wstańmy, chodźmy". Konkurs odbywa się z inicjatywy p. Lidii Dragon, pod honorowym patronatem proboszcza parafii pod wezwaniem św. Jozefa o. Wojciecha Zagrodzkiego. W jury, kolejny już raz, zasiedli: toruńska poetka p.Beata Poczwardowska i znawca poezji, polonista p.Piotr Jagusz.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ2019-10-15

W piątek 14.10.2019 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Ten dzień to przede wszystkim  święto nauczycieli i pracowników szkoły. W imieniu uczniów życzenia z okazji Dnia Nauczyciela złożył wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego Iwo Witomski.

PRAWYBORY2019-10-08

W dniu 7 października w naszej szkole odbyły się prawybory. Wszyscy uczniowie głosowali na wybrany przez siebie rzeczywisty Komitet Wyborczy, który będzie brał udział w wyborach parlamentarnych w dniu 13 października w naszym kraju. Mamy nadzieję, że była to dla wszystkich udana lekcja obywatelskiej postawy każdego z nas na teraz i na przyszłość.

OKULARY DLA AFRYKI2019-09-27

"Wolontariusze Fundacji Okuliści dla Afryki podczas misji na Czarnym Lądzie badają wzrok osobom, które nie mają takiej możliwości na co dzień. Wizyta u specjalisty oznacza daleką wyprawę, do tego dochodzą koszty wizyty i okularów. Większość osób po prostu na to nie staćsad Dlatego kilka razy w roku pakują Mobilną Klinikę (sprzęt, okulary, leki) w ogromne walizki i ruszają w miejsca, o których świat zdaje się nie pamiętać... Ich pacjenci bardzo często potrzebują okularów, żeby dobrze widziećsmiley Jeśli w Twoim domu w szufladzie, w kredensie a może w szafie leżą dawno zapomniane i nikomu niepotrzebne okulary - spakuj je do paczki i daj mi drugie życie!"